top of page

Ako udržať kyslé a zásadité látky v tele v rovnováhe? Tajomstvo dlhovekosti!

 

 

Odkyslenie je nutnosť!

 

Organizmus každého z nás je prispôsobený tak, že by sme sa mohli dožiť až 130 rokov. Svojim štýlom života si buď dokážeme zachovať zdravie až do pokročilého veku, alebo naopak privodiť si choroby a predčasnú smrť.

 

Zloba, stres, nevhodná skladba stravy či neprimerané správanie nám odrátajú potrebné body z nášho "životného konta". Zároveň sa tak vytvára vhodné prostredie pre ochorenie a bolesť. Je však úplne v našich možnostiach tento proces zastaviť a zmeniť v pravý opak. Dlhý život v zdraví a pri sile je iste nanajvýš potešujúci; je to dar, ktorý si sami môžeme kedykoľvek venovať. Nevyžaduje od nás veľkú námahu a u každého vedie ku kladnému výsledku - zostaneme podstatne dlhšie mladí a do vysokého veku zdraví a vitálni.

 

Existuje nespočetné množstvo chorôb, ale iba jediná ich príčina: nevhodný spôsob života. Keď nie je taký, ako má byť, necítime sa dobre a ochorieme. Sú dve príčiny nezdravého spôsobu života - nevedomosť a nedbalosť. Obe je možné kedykoľvek odstrániť - a jediným účinným liekom je naše rozhodnutie. Mnohí z nás si však radšej vezmú prostriedok proti bolesti, a keď zaberie, nahovárajú si, že sú už zdraví.

 

 

Kurt Topperwein - Omladzujúce Odkyslenie

Prekyslenie organizmu je v súčasnosti jednou z najnebezpečnejších civilizačných chorôb, pretože zdravie je bezprostredne závislé na rovnováhe medzi kyslosťou a zásaditosťou nášho tela. Prekyslenie spôsobuje väčšinu chorôb a dôkladné odkyslenie a doplnenie minerálnych látok v tele tvorí základ každej terapie. Tá prebieha predovšetkým za pomoci prirodzenej stravy, bohatej na zásadité látky. Hovoríme o umierajúcich lesoch a kyslom daždi, ale tie isté škodlivé látky, ktoré likvidujú naše lesy, ničia aj naše zdravie. Najskôr zomrie les, potom človek. Kyslý dážď má za následok kyslú pôdu, kyslé potraviny spôsobujú prekyslenosť ľudského tela. Takto narušená rovnováha  prostredia vedie tiež k častejším chorobám a predčasnému stárnutiu.

 

Prvý krok na ceste k zmene spočíva v odstránení našej neznalosti, druhý krok potom v tom, že urobíme, čo je potrebné, a prijmeme nové životné návyky.

 

Skôr alebo neskôr sa všetci musíme zaoberať svojím zdravím. Čím skôr začneme, tým prekvapivejšie a veľkolepejšie budú výsledky. Je teda dôležité začať čo najskôr, ale aj osemdesiatročný človek môže svoj zdravotný stav v priebehu niekoľkých málo hodín výrazne zlepšiť.

 

(Výťah z knihy "Preč s kyslosťou" od autora Kurt Tepperwein)

 

bottom of page